Náš tým je vítězem Národního turnaje

Na turnaji v Bystrém zajistil náš tým postup do slosování o účast na Světových hrách v Abu Dhabí 2019

Ve dnech 15. a 16. června hostilo Bystré Národní fotbalový turnaj ve sjednocené kopané. Ve velmi přátelské atmosféře se do zápasů zapojilo celkem pět týmů z celé České republiky. Turnaji dodalo výjimečnosti to, že byl zároveň prvním nominančním turnajem o postup na světové hry v Abu Dhabí 2019. 

 Po slavnostním nástupu následovala nejdůležitější část turnaje - porovnání týmů a rozdělení do skupin. Pro porovnání bylo využito porovnávacích IDT testů i zápasů. Za každý tým nastoupila dvojice sportovců a jeden z partnerů. Testování probíhalo dle mezinárodně platné metodiky - slalom, střelba, vedení míče. Na konci měl každý tým určité bodové skóre a podle něj byl nasazen do porovnávacích zápasů. 

Při počtu pěti týmů bylo rozdělování do skupin bylo velmi těžké. Sportovní komise měla snahu o co nejobjektivnější posouzení a zařazení dle pravidel Speciálních olympiád.  Nakonec byla zvolena varianta turnajová a nominační pro postup do slosování týmů na světové hry. 

Varianta turnajová: 

Konečné pořadí turnaje: 

1) Sjednocená kopaná Zlín z.s.

2) SK Černovice 

3) Medvědi Ostrava - Třebovice

4) SK DNZ Bystré

5) SK Světáci Tloskov

 

V zápasech o postup do slosování se nejprve odehrála skupina A - v kvalifikačním zápase porazil tým Černovic Ostravu a následně podlehl týmu ze Zlína. Ve skupině B následoval zápas mezi domácím Bystrým a Tloskovem - s vítězstvím pro Bystré. Do slosovacího koše tedy postoupilo Bystré a Zlín. Nominace bude ukončena druhým nominačním turnajem v Brně (červenec 2018) a závěrečným losem tamtéž. 

V rámci společného projektu "Připoj se," který uskutečnujeme v rámci spolupráce s Fotbalovou asociací České republiky a s podporou UEFA, se uskutečnilo také školení pro partnery a trenéry kopané Speciálních olympiád. Byl představen nový model vzdělávání a také online Certifikát leader. Tento vyvinul  FAČR a je nově využíván také pro naše trenéry. Na závěr proběhla diskuze. 

Velké poděkování za skvělou pořadatelskou aktivitu zaslouží celý tým DNZ Bystré pod vedením pana ředitele Mgr. Ivo Musila. 

Film o Národním turnaji v Bystrém zde: 

 

Reportáž z turnaje ve Východočeské tv. Nalezenete od 4:50 min

https://www.facebook.com/VychodoceskaTelevize/videos/1088296971269826/