Významné ocenění pro členy našeho spolku

Pět členu našeho spolku bylo oceněno, jako součást reprezentačního týmu na Letní speciální olympiádě v Los Angeles. Tým tam získal v těžké konkurenci krásné druhé místo a tím i stříbrné medaile. 10.11. se v Praze na Žofíně konal tradiční Galavečer Grassroots fotbalu. Fotbalová asociace České republiky na něm každoročněoceňuje nejleší aktivity v neprofesionálním fotbale.

Přepis Tiskové zprávy z www.specialolympics.cz

10.11. se v Praze na Žofíně konal tradiční Galavečer Grassroots fotbalu. Fotbalová asociace České republiky na něm každoročněoceňuje nejleší aktivity v neprofesionálním fotbale. jedné z kategorií se dočkalo ocenění i České hnutí Speciálních olympiád. 

Stalo se držitelem ocenění Sociální akce roku za příkladnou účast na Světových letních hrách Speciálních olympiád v Los Angeles. Na slavnostním večeru převzal tuto cenu kapitán fotbalového týmu z Los Angeles Zdenek  Mucha, sportovec SK Chmel Tuchořice a ředitel sportu kopaná Českého hnutí Speciálních olympiád David Bělůnek. Galavečeru se zúčastnila i další část tohoto fotbalového týmu. . Konalo se tak před zraky významných fotbalových osobností v čele s reprezentační trenérem Pavlem Vrbou, hráčem Sparty Praha a reprezentantem ČR Davidem Lafatou, předsedou Fotbalové asociace České republiky Miroslavem Peltou a mnoha dalších osobností nejenom fotbalového světa.

Celá spolupráce s Fotbalovou asociací se rozvíjí zejména od podpisu Memoranda o spolupráci v roce 2012. Zaměřuje se na vzájemnou podporu aktivit, přípravu náborových akcí pro malé děti, aktivit v rámci Evropského fotbalového týdne, spolupořádání fotbalových turnajů, propagaci a medializaci společných aktivit.

„Důkazem kvalitní spolupráce je to, že byla vybrána k prezentování na Evropské fotbalové konferenci Speciálních olympiád, která se uskuteční v březnu tohoto roku v Antverpách. Na konferenci se podílí také UEFA.“ Uvedl ředitel sportu kopaná Českého hnutí Speciálních olympiád David Bělůnek.

O ocenění se zasloužil tým ve složení :

Sportovci:

Zdenek Mucha (c), Zdenek Dvořák (g) - Zlín, Pavel Urban, Miloš Šovar, Jiří Faul, Antonín Miko

Partneři:

Jakub Rázek, Martin Dvořák,Matin Hulíček Lukáš Svobodník, Lukáš Lisal, Zdeněk Jokl (všichni Zlín)

Trenéři:

David Bělůnek (Zlín), Nikola Jobová

 

 

Fotogalerie k aktualitě